نحوه مرجوع نمودن کالا

مقدمه

نحوه مرجوع نمودن کالا برای چیست؟ برای هر محصولی در طول پروسه ارسال ممکن است مشکلاتی پیش بیاید. به همین منظور فروشگاه‌های اینترنتی در راستای کسب رضایت مصرف‌کنندگان امکان مرجوع نمودن کالا را فراهم می‌کنند. حال در این مطلب قصد داریم به نحوه مرجوع نمودن کالای ارسالی بپردازیم . در این صفحه شما می‌توانید تمامی شرایط و مشکلات و مراحل فرایند مرجوع نمودن کالا را مطالعه و با آگاهی کامل از سایت کاسیا خرید کنید تا در صورت بروز مشکل بتوانید به سادگی محصول را مرجوع نمایید.

فروشگاه کاسیا در سه قسمت به طور کامل مرسوله ارسالی شما را کنترل می‌کند و احتمال بروز اشتباه و یا خطا در آن پایین می‌باشد . اما گاهی امکان دارد که به دلیل حجم بالای سفارشات ، اشتباهی از طرف اوپراتورها رخ بدهد. و یا ممکن است بعد از ارسال مرسوله مشتری محترم از خرید خود منصرف شده باشد. به همین منظور در این صفحه می‌توانید شرایط مرجوع نمودن کالا را مشاهده کنید .

شرایط مرجوع نمودن کالا

بنا به شرایط بهداشتی کشور و شیوع ویروس کرونا ، ما مجبور به سخت‌تر کردن شرایط مرجوعی شدیم تا سلامتی شما عزیزان را تضمین نماییم . به همین منظور شرایط مرجوع نمودن کالا به شرح می‌باشد :

۱. از زمان دریافت کالا تا ثبت درخواست مرجوعی ۲۴ ساعت بیشتر نگذشته باشد

۲. برچسب سایت کاسیا بایستی روی جعبه باشد ، جعبه‌ها نباید پاره و یا خم و یا مچاله و سوراخ شده باشند

۳. جعبه اصلی کالا به همراه تمامی اقلام آن سالم باشد و بدون پاره‌گی و آسیب‌دیدگی باشد و نوشته یا برچسب دیگری روی آن نباشد

۴. تمامی محصولات حساسیت محور یا محصولاتی که توسط سایت کاسیا پلمپ شده اند در صورت باز شدن پلمپ امکان مرجوعی ندارند

۵. در صورت استفاده از کد تخفیف در هنگام پرداخت ، پس از مرجوعی ، مبلغ پرداخت شده بعد از تخفیف عودت داده خواهد شد

۶. هزینه ارسال عودت داده نخواهد شد . اما در صورت درخواست محصول ، هزینه ارسال به عهده کاسیا می‌باشد.

۷. پوشاک و کفش باید در وضعیت کاملا نو باشند و هیچگونه آثار استفاده (مانند لک ، بریدگی، سوراخ، بوی عطر یا بدن ، مچاله شده‌گی ، نخ‌کش و.. ) در آن نباشد . همچنین تگ برند و دکمه‌ها و دیگر متعلقات نباید جدا شده باشد

۸. در صورتی که در خریدی از کد تخفیف استفاده کرده‌اید و سپس خرید را مرجوعی داشته‌اید، کد تخفیف به شما بازگردانده نخواهد شد.

۹. درخواست مرجوعی تنها بایستی به دلایل انصراف از خرید و یا ارسال اشتباه باشد . ویژگی‌های دقیق محصولات در صفحه آنها نوشته شده و همچنین سایزبندی آنها نیز به طور دقیق و سانتیمتری اعلام شده است . همچنین با استفاده از جداول استاندارد سایز بایستی سایز دقیق خودت را تشخیص و بر آن اساس سفارش دهید. کاسیا محصولات مرجوعی را به دلیل سایز نبودن قبول نخواهد کرد. دلایل مرجوعی را می‌توانید از قسمت مراحل مرجوعی مطالعه کنید

۱۰. در صورتی که در هنگام مرجوع کردن کالا، شرایط مرجوعی رعایت نشده باشد، خریدار موظف است که مجددا هزینه ارسال مجدد محصول را پرداخت نماید . سایت کاسیا به هیچ عنوان هیچ مسئولیتی در قبال عدم رعایت شدن شرایط مرجوعی ندارد و در صورت ارسال کالا به کاسیا بدون داشتن شرایط مرجوعی ، مشتری موظف است که مبلغ ارسال مجدد را پرداخت نماید . پس حتما شرایط مرجوعی را رعایت کنید.

۱۱. در صورتی که شرایط مرجوع کردن کالا را دارید ، کافیست از بخش درخواست مرجوعی کالا ، درخواست خود را ثبت و منتظر پاسخ همکاران ما باشید.

۱۲ . از ارسال هرنوع کالا بدون هماهنگی با پشتیبانان کاسیا و بدون ثبت درخواست مرجوعی جدا خودداری کنید.

۱۳. برای ارسال باید جعبه سالم باشد و در جعبه مخصوص مجددا بسته بندی و ارسال شود . اگر مرسوله متعلقاتی داشت باید به طور کامل ارسال گردد.

۱۴. مخدوش کردن البسه و یا جعبه شرایط مرجوع کردن کالا را از بین خواهد برد .

۱۵. در صورت ارسال با پست پیشتاز ، عکس رسید پستی را به آدرس return @ casia .ir ارسال نمایید تا نسبت به پرداخت هزینه آن اقدام شود.

۱۶. خواهشمند است اگر از پست استفاده می‌کنید ، کالا را به صورت پس‌کرایه برای ما ارسال کنید. شرایط ارسال در پاسخ درخواست شما به آدرس پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد.

هزینه ارسال به چه صورت می‌باشد؟

در صورتی که ایراد فنی ، عدم مغایرت مرسوله ارسالی با محصول سایت ، آسیب دیدگی بر اثر ارسال به تایید کارشناسان بخش مرجوعی برسد، هزینه‌های ارسال برعهده سایت کاسیا می‌باشد. در غیر این صورت هزینه ارسال به عهده خریدار می‌باشد. در خرید خود دقت فرمایید .

در صورتی که دلیل مرجوعی به غیر از دلیل‌های بالا باشد ، هزینه‌ارسال به همراه مبلغ ثابت ۳۰ هزار تومان به عنوان خسارت به عهده خریدار خواهد بود .

 

نحوه مرجوع نمودن کالا

در صورتی که شرایط مرجوع نمودن کالا را دارید ، بایستی مراحل زیر را طی نمایید :

۱. به حساب کاربری خود وارد شوید

۲. در قسمت حساب کاربری برا روی قسمت زیر کلیک کنید :

مرجوع نمودن کالا - حساب کاربری - تب درخواست مرجوعی

۳. پس از انتخاب وارد فرم می‌شوید :

نحوه درخواست مرجوعی - فرم درخواست مرجوعی

۴. فرم را به صورت زیر پر نمایید : (موارد قرمز رنگ مهم هستند ، در نوشتن آنها کوشا باشید)

— نام شما : نام کامل خود را وارد نمایید

— ایمیل شما : آدرس ایمیل خود را برای دریافت پاسخ مرجوعی وارد کنید

— شماره سفارش : شماره سفارش خود را که محصول مرجوعی را از آن خریده‌اید وارد نمایید

— تلفن همراه : جهت ارسال پیامک تایید و یا رد درخواست مرجوعی . لازم به ذکر است که پیامک‌های تبلیغاتی آن بایستی فعال باشد

— قصد چه کاری دارید :

الف ) قصد تعویض همان محصول را دارم : بدین معنی است که قصد دارید آن محصول را مرجوع و عینا همان محصول را ولی سالم و صحیح دریافت کنید

ب) قصد عودت وجه دارم : قصد دریافت هیچ محصولی را ندارید و پس از مرجوع نمودن قصد دارید مبلغ محصول به شما عودت شود

ج) قصد خرید دیگر دارم : دوست دارید محصول را مرجوع کنید و محصول دیگری را با همان مبلغ و یا ما به التفاوت آن خریداری کنید

— دلیل مرجوع نمودن کالا :  (اصلی ترین دلیل را انتخاب کنید و دلایل دیگر را در توضیحات بنویسید)

الف) محصول ارسالی پاره بود : پشتیبانان کاسیا چندین بار مرسوله را کنترل می‌کنند ، اما اگر به هر دلیلی محصول پاره بود این گزینه را وارد کنید

ب) محصول ارسالی کثیف بود : درهنگام پلمپ سازی ممکن است موادی مانند چسب بر روی البسه ریخته شود (احتمال این اتفاق بسیار بسیار نادر است) . اما در صورتی محصول مشکلی در رنگ و یا لک داشت می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید

ج) محصول ایراد داشت : دوخت اشتباه ، رنگ پخش شده و.. از این قبیل مشکلات هستند که می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید

د ) سایز اشتباه برایم ارسال شده : اوپراتورهای محترم کاسیا قبل از ارسال مرسوله آن را سه بار کنترل می‌نمایند.اما گاهی ممکن است به دلیل حجم بالای مرسولات اشتباه رخ دهد. در این صورت درخواست شما قبول می‌شود که شما در سایت سایز XL را خریداری نموده‌اید و برایتان M ارسال شده است. در این صورت بدون باز کردن پلمپ محصول (سایز از روی پلمپ قابل مشاهده است) می‌توانید آن را به سادگی مرجوع کنید. اما اگر شما XL خریداری نمودید و همان XL برای شما ارسال شده بود درخواست مرجوعی شما رد خواهد شد. به این دلیل که اندازه دقیق سایزها به همراه جدول سانتی‌متر آنها در محصول نوشته شده و از شما خریدار محترم درخواست شده که حتما این جدول را مشاهده و در انتخاب خود دقت کنید. از قبول مرجوعات محصولاتی که پلمپ آن باز شده باشد و به این دلیل درخواست مرجوعی ثبت شده باشد معذور خواهیم بود.

ه) رنگ اشتباه برایم ارسال شده‌ : اوپراتورهای محترم کاسیا قبل از ارسال مرسوله آن را سه بار کنترل می‌نمایند.اما گاهی ممکن است به دلیل حجم بالای مرسولات اشتباه رخ دهد.  در صورتی درخواست شما تایید می‌شود که در سایت رنگ آبی را سفارش داده‌اید و برایتان رنگ قرمز ارسال شده است. در غیر این صورت از پذیرش مرجوعی معذور هستیم. این از شرایط مرجوع نمودن کالا نیست

و ) محصول برایم اشتباه ارسال شده :اوپراتورهای محترم کاسیا قبل از ارسال مرسوله آن را سه بار کنترل می‌نمایند.اما گاهی ممکن است به دلیل حجم بالای مرسولات اشتباه رخ دهد. در این صورت با توجه به سفارش شما ، بدون اینکه پلمپ محصول را باز کنید می‌توانید آن را مرجوع و محصول خود را دریافت کنید. این شرایط مرجوع نمودن کالا را دارد و کاسیا کالای شما را مرجوع می‌کند.

ز) مرسوله خراب بود : این به مسئولیت اداره پست می‌باشد و بایستی مرسوله را تحویل نگیرید . همچنین از طریق مامور پست این مساله را حل کنید. توضیحات بیشتر در این پیوند می‌باشد .

— تصویر : می‌توانید تصویر مشکل را پیوست کنید . همچنین می‌توانید تصاویر آن را به صورت فایل zip. ارسال کنید.

پیغام شما : می‌توانید در مورد مشکل برای پشتیبانان ما توضیح دهید.

 

مشکلات احتمالی

۱. در صورتی که ثبت درخواست مرجوعی بیشتر از ۲۴ ساعت پس از تحویل شما از مامور پست باشد ( با سایت اداره پست چک می‌شود ) ، درخواست شما رد خواهد شد. شما باید نحوه مرجوع نمودن کالا را مطالعه کرده باشید.

۲. برای محکم‌کاری ، می‌توانید پس از ثبت درخواست ، یک ایمیل به قسمت مرجوعی ارسال کنید و شماره سفارش را در آن قید کنید تا زمان برای شما رزرو شود.

۳.نام و نام خانوادگی و شماره تلفن همراه و ایمیل خود را صحیح بنویسید. در صورتی که اشتباه باشد ، درخواست شما تایید نخواهد شد.

۴.شماره سفارشتان را درست بنویسید. درخواست مرجوعی با شماره سفارش اشتباه و عدم همخوانی درخواست با شماره سفارش ، باعث رد درخواست شما خواهد شد

۵. در صورتی که درخواست عودت وجه دارید ، بایستی تصویر کارت ملی  و کارت بانکی خود را (با پوشاندن مقدار CVV2) برای ما ارسال کنید . همچنین شماره کارت مورد نظر بایستی با شماره کارتی که با آن پرداخت را انجام داده‌اید یکی باشد . این اطلاعات جزو اطلاعات حساس می‌باشند و برای دریافت آنها با شما تماس حاصل خواهد شد . سایت کاسیا نیز مسئولیت زیادی نسبت به دریافت این اطلاعات دارد و برایش ناخوشایند است. اما به دلیل قانون جاری کشور ، ما مجبور به دریافت این مدارک برای عودت وجه هستیم .

۶. دلیل اعلام شده در فرم و دلایل اعلام شده در قسمت پیام شما بایستی با تصاویر ارسالی شما مطابقت داشته باشند. در غیر این صورت درخواست شما رد خواهد شد .

۷. هزینه ارسال محصول از سمت شما به کاسیا بر عهده کاسیا خواهد بود . لطفا محصول را با بسته بندی درست و به صورت پس کرایه ارسال کنید. همچنین در صورتی که مبلغی به پست پرداخت کرده‌اید ، فیش آن را به ایمیل بخش مرجوعی ارسال کنید تا نسبت به پرداخت مبلغ اقدام شود .

۸. در صورتی که کاسیا محصول را دریافت نمود و محصول از شرایط مرحوعی خارج شده بود ( پاره و یا خراب شده بود و علت خرابی آن توسط خریدار بود) ، درخواست رد و خریدار بایستی مجددا هزینه ارسال را پرداخت نماید. همچنین مبلغ ثابت ۳۰ هزار تومان بابت جریمه و مبلغ پرداختی پس کرایه نیز مطالبه خواهد شد

۹. در صورتی که مرسوله را تحویل نگرفته‌اید و محصول بازگشت ، با پرداخت مجدد هزینه ارسال می‌توانید آن را دوباره دریافت کنید.

۱۰ . درصورتی که دلیل شما انصراف از خرید باشد ، در صورتی که پلمپ کالا مخدوش شده باشد از  شرایط مرجوعی خارج شده و کاسیا از قبول آن خودداری می ‌نماید

۱۱. در صورتی که مرسوله ارسال شده فاقد شرایط مرجوعی بود ، خریدار تمامی هزینه‌ها و خسارات را قبول خواهد کرد

۱۲ . در صورتی که مرسوله ارسال شده دارای شرایط مرجوعی بود و کلیه مسایل درست انجام شده بود ، کاسیا مسئول کلیه خسارات خواهد بود .

مراحل مرجوع نمودن کالا

۱. مرسوله را دریافت می‌کنید

۲. در صورتی که از خرید منصرف شده‌اید ، بدون اینکه به بسته‌های آن دست بزنید ادامه مراحل را بروید (هزینه ارسال در این شرایط به عهده شماست)

۳.در صورتی که مرسوله را باز کردید و از روی پلمپ متوجه شدید که کالا اشتباهی ارسال شده ، بدون باز کردن پلمپ به ادامه مراحل بپردازید

۴. در صورتی که همه موارد صحیح و درست بود ، به آرامی بسته‌ها و پلمپ را باز نمایید

۵. بدون اینکه محصول را استفاده کنید ، آن را نگاه و کنترل کنید. در صورتی که لباس مشکلی نداشت آن را استفاده کنید. مبارک باشد 🙂

۶. در صورتی که در کنترلتان متوجه اشکال شدید از آن اشکال عکس بگیرید . می‌توانید عکس‌های دقیق و مختلف بگیرید و در فایل zip. قرار دهید

۷. پس از عکس برداری لباس را منظم و بدون آسیب رساندن به آن درون پلمپ قرار داده و مرتب بسته بندی می‌نمایید (بدون اینکه شرایط مرجوعی را از بین ببرید) . سپس پست نحوه مرجوع نمودن کالا را در سایت کاسیا مطالعه می‌نمایید 🙂

۸. به وبسایت کاسیا مراجعه نموده و با مراجعه به حساب کاربری خود ، درخواست مرجوعی را به شیوه بالا ثبت می‌کنید.

۹. پشتیبان کاسیا ، در اسرع وقت کنترل‌های لازم را انجام می‌دهد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر نباشد ، درخواست شما تایید و از شما خواهش می‌شود که به آدرس سایت کاسیا بسته را مرجوع کنید . اکر نحوه مرجوع نمودن کالا را خوانده و به آن دقیق عمل کرده باشید مشکلی پیش نخواهد آمد.

۱۰ .در صورتی که نیاز به توضیح بیشتر بود ، پشتیبان کاسیا با شما تماس حاصل خواهد کرد .

۱۱. پس از تایید ، شما به اداره پست مراجعه و مرسوله را تمیز و بدون اینکه از شرایط مرجوعی آن را خارج کنید برای کاسیا ارسال می کنید

۱۲ .کاسیا دریافت مرسوله را تایید و سپس به درخواست شما (عودت وجه و یا ارسال یک محصول دیگر) ترتیب اثر خواهد داد و در اسرع وقت آن را انجام خواهد داد

شرایط عودت وجه پس از تایید درخواست مرجوعی

همانطور که میدانید مسئولیت دریافت مدارک حساس برای سایت کاسیا نیز سخت است . اما به دلیل اجبار قانون ، برای عودت وجه بایستی تصویر کارت ملی شما در اختیار سایت کاسیا باشد . در غیر اینصورت از پرداخت وجه معذور بوده و بایستی محصول دیگر برای شما عزیزان ارسال نماییم . همچنین در صورتی که محصول به دست سایت کاسیا رسید و تایید شد مبلغ به شما عودت داده خواهد شد .

 

امیدواریم که از کاسیا خرید خوبی داشته باشید و نیاز به مرجوع نمودن محصولات نداشته باشید 🙂 با شما بودیم با نحوه مرجوع نمودن کالا به سایت کاسیا

جهت هرگونه سوال با ما تماس بگیرید : تماس با کاسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *